Essento

S vášnivým a húževnatým tímom dláždi start-up Essento cestu k normalizácii jedlého hmyzu už od roku 2013. Počas týchto deviatich rokov sa táto firma plne venovala vývoju a bola jedna z hnacích síl propagujúca legislatívnu zmenu, ktorá vyústila v schválenie jedlého hmyzu. Zakladateľ Christian Bärtsch študoval správy organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo, ktoré sa zaoberali ekologickým a zdravotným potenciálom hmyzu.
Inšpirovaný svojimi štúdiami sa vrhol na desaťročnú cestu, ktorej cieľ je urobiť z hmyzu bežnú zložku každodenných jedálnych lístkov všetkých obyvateľov sveta.

Víziou spoločnosti je takzvaný cirkulárny potravinový systém, v ktorom nedochádza k takmer žiadnemu plytvaniu. Dosiahnuť to chcú vytváraním udržateľných a zdravých ingrediencií a produktov z hmyzu, ktorý je chovaný na spracovanom jačmeni z potravinárskych závodov.

 

Prečo jedlý hmyz?
Neudržateľnosť súčasného svetového potravinového systému je dobre známa. Potravinové zdroje sú obmedzené, naša svetová populácia rastie a súčasný hlavný zdroj bielkovín – živočíšny – má škodlivý vplyv na naše životné prostredie. Hmyz je teda voľbou číslo jedna.

Ponúka zdravý alternatívny zdroj bielkovín av porovnaní s konvenčným mäsom produkujú stokrát menej oxidu uhličitého a vyžadujú desaťkrát menej vody a priestoru. V skutočnosti je celé spracovanie hmyzu dosiahnuté takmer bez akéhokoľvek odpadu.

Hmyz je tiež plný bielkovín, nenasýtených mastných kyselín, vitamínov B12, zinku, železa a horčíka.

 

Produkty spoločnosti Essento

Essento sa rozhodlo vyhovieť milovníkom slaných i sladkých jedál a svojim zákazníkom ponúka ochutené hmyzie dobroty v ich celej podobe, zakomponované do proteínovej tyčinky alebo v ich unikátnom cvrčkom burgeri.

Proteínové tyčinky môžeš ochutnať v príchutiach lesných plodov a orieškov alebo v kakaovom variante. Pre milovníkov pikantného jedla ponúkajú cvrčky ochutené thajskou alebo paprikovou príchuťou. Pre tých, čo neholdujú ostrým variantom sú tu múčne červy a kobylky v klasickej príchuti soli alebo alpských byliniek.

Niektoré ich produkty ponúkame priamo na našom webe Grig.cz, tak šup a utekaj ochutnať!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz