Časté otázky

Prečo by sme mali jesť hmyz?

Hmyz sa po všetkých smeroch ukazuje ako skvelá alternatíva k tradičným zdrojom živín. Obsahuje plno bielkovín, železa, vápnika a navyše je jeho produkcia veľmi šetrná k životnému prostrediu. Pokiaľ je navyše táto surovina pripravovaná vhodne, ide o vynikajúci spôsob, ktorým môžete ozvláštniť svoj každodenný jedálniček.

Ako chutí jedlý hmyz?

V samotných produktoch obsah hmyzu nijako nespoznáte, ide totiž o surovinu s pomerne nevýraznou chuťou - a je teda ľahko prekrytá korením. Pokiaľ by ste sa však rozhodli vyskúšať hmyz čisto vo vysušenej forme, potom sa dá jeho chuť prirovnať k orieškom.

Ako je jedlý hmyz pripravený?

Existuje celý rad spôsobov, akými je možné hmyz pripraviť. Pre naše výrobky ho používame predovšetkým vo forme prášku, ktorým dodávame produktom potrebné bielkoviny, vitamíny a minerálne látky. Hmyz sa však dá konzumovať aj priamo, teda napríklad ako celé cvrčky, pripravené na panvici alebo v rúre. Pre tento spôsob však odporúčame inšpirovať sa už overenými receptami.

Je jedlý hmyz vhodný pre alergikov?

Hmyz obsahuje veľké množstvo chitínu, zložky, ktorá sa objavuje u kôrovcov. Preto našich zákazníkov alergických na kôrovce a mäkkýše varujeme o možnej alergickej reakcii na hmyz.

Ako sa jedlý hmyz usmrcuje?

Usmrtenie hmyzu prebieha úplne humánne. Nielen, že sa jedná o veľmi jednoduchý druh živočícha, ale tiež disponuje uzavretou nervovou sústavou - a teda necíti bolesť. Samotné usmrtenie prebieha schladením, kedy hmyz ako chladnokrvný živočích prirodzene prejde do stavu hibernácie, a následným zmrazením.

Je jedlý hmyz vegetariánsky / vegánsky?

Keďže sa jedná o živočícha, nemožno úplne tvrdiť, že ide o produkt vhodný pre vegetariánov či vegánov. Ide o to, ako sa na to pozerá sám človek vyznávajúci túto stravovaciu filozofiu. Hmyz je vďaka svojim nízkym nárokom na chov, prakticky nulovému dopadu na životné prostredie a svojej povahe živočícha ekologickým a humánnym spôsobom získania živín.

Kde môžem kúpiť hmyz na jedenie?

Naše produkty aktuálne distribuujeme predovšetkým prostredníctvom internetových obchodov. Môžete ich nájsť na našom e-shope GRIG.sk, a to ako v podobe celých cvrčkov, tak aj produktov s cvrččí múkou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz