Hey Planet

Malena Sigurgeirdsdottir sa odjakživa venuje problematike klimatických zmien. Čoskoro pochopila negatívne dopady konzumácie mäsa na životné prostredie a na viac ako desať rokov sa stala vegetariánkou. Nebolo to však bez problémov, vďaka diéte bývala často unavená a chudokrvná. Jej život sa zmenil, keď si uvedomila, že sa môže vyhnúť pocitu únavy a pritom jesť ekologicky. Pýtate sa ako? Odpoveď je jednoduchá, kobylky! Obľubu našla v konzumácii kobyliek a tento alternatívny spôsob objavila v Tanzánii, kde skúmala životný štýl miestnych. Okrem toho, že sa začala cítiť oveľa lepšie, zistila, že jej nový jedálniček je plný bielkovín, vitamínov a železa.

Malena sa vo svojej rodnej krajine nadšene podelila so svojimi známymi o to, čo všetko sa v zahraničí naučila. Nikto v tom však nevidel potenciál. Až na podnikateľku Jessicu Buhl-Nielsen, ktorá mala víziu vo vytvorení zmysluplného podnikania a chuť hmyzu si zamilovala! Spoločne založila táto dvojica firmu Hey Planet s cieľom vytvoriť lahodné produkty obsahujúce úžasnú hmyziu bielkovinu. Predstavujú si svet, kde si ľudia vyberajú potraviny, ktoré sú lepšie pre zdravie dospelých, zdravie detí i zdravie planéty.

 

Kombinácia kvality, udržateľnosti a výživy

Dnes už predávajú množstvo chutných, výživných ak planéte šetrných produktov, ktoré zároveň bojujú za integráciu prášku z hmyzu do každodennej stravy západného sveta. Ich cieľom je zabezpečiť pozitívny vplyv na budúcnosť planéty, propagujú udržateľné bielkoviny a starostlivo vyberajú balenia, logistické a marketingové prostriedky.

Keby sme to mali zhrnúť, tak cieľom Hey Planet je vytvoriť udržateľnejšiu potravinársku spoločnosť, ktorá zaistí zelenšiu planétu pre budúce generácie. To znamená, že vytváranie zisku musí ísť ruka v ruke s pozitívnym dopadom na planétu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz